середа, 4 березня 2015 р.

Як ми з паперу папір робили.

Прийшов якось Святослав із садочку і зразу в дверях оголосив, що зараз ми будемо робити папір. Вони в дитсадку робили (усі діти по одному паперу, а Святослав два), він уже вміє і нас усіх навчить... Я зразу засумнівалася, бо у нас нема целюлози, ще чогось з чого там папір роблять... Але Святослав заспокоїв, що ми будемо робити папір з паперу.
Тепер хід роботи і інструкція :). Ми взяли звичайний офісний папір А4, білий, блакитний і жовтий, і дві чи три білі серветки. Порвали усе те на дрібні шматки (можна порізати, але то не так цікаво). Тоді залили водою, перемішали і перелили в блендер.
Тут мені самій вже стало цікаво, ще ніколи папір в блендері не перемішувала. Вирішила напам'ять таке сфотографувати (правда, на мобілку).

Тоді перемішали усе це в блендері до однорідної (чи майже однорідної) маси. Вийшла якась така зеленувата каша, перелили її в миску.


Тут вияснилося, що потрібна рамка, обтягнута марлею... Ні рамки, ані марлі вдома не було. Ми вже трохи засмутилися, що тепер з цим добром робити. А тоді придумали обтягнути прямокутний судок  бинтом і ложкою накладали на бинт "кашку". Вийшло якось так.



Тоді Святослав сказав, що треба зробити отак "рраз!" і різко перевернути усе це на рушничок. Тут я зрозуміла, що таки з рамкою було б краще, бо в судок натекло вже багато води і як зробити так "раз!", то вийде не дуже добре :(... Але якось спільними зусиллями ми то перевернули. Досить вдало.

Святослав ще губкою вибрав зайву воду, заодно розрівнялася паперова маса. Зняли марлю і відклали сохнути.
Результат порадував. Папір вийшов досить щільний, ще й з цікавим рельєфом від кухонного рушника. І весь рівномірної товщини.



Може, щось повирізаємо з нього і ті елементи використаємо для листівок. Думаю, можна таке робити і просто з білого паперу. Можна додавати якусь фарбу або на мокрий ще папір капати фарбами різного кольору, щоб розводи виходили. Ну і робити рівний шматок... Є куди вдосконалюватися :).
Найбільше мені сподобалося, що Святослав таки запам'ятав увесь процес і ще й зумів нам поянити що до чого.








Немає коментарів:

Дописати коментар