Або - для кого в Україні працюють музеї?
Музеї, екскурсії, концерти - це буває в години дозвілля, так завжди думала я... І така доля артистів, екскурсоводів, музейних робітників - працювати тоді, коли більшість людей відпочиває і відпочивати в робочі дні і години. Але виявилося усе не зовсім так...
Приїхали ми в Острог першого травня, у вихідний день. Ніби і не пізно - після 15-ої год. Але виявилося, що музей працює тільки до 16.00, так як 1 травня в цьому році - це п'ятниця, а в п'ятницю в музеї короткий робочий день :(... І нічого, що це якраз пік відвідувань замків і музеїв, приїжджають і приїжджають туристи (особливо велотуристи люблять подорожувати замками)... Зате музей працюватиме в будні, взимку, коли там не буде жодного відвідувача... :(.
Якщо чесно, було образливо ледь не до сліз - і за себе, що даремно проїхали стільки дороги і так хотіли дізнатися про історію цього краю, і за тих молодих людей на велосипедах, які цікавляться історією своєї країни та перед ними зачиняють двері музею, і за Україну в цілому - коли вже у нас буде як у людей... В замок нас впустили, але екскурсію не провели. Екскурсія триває годину, а до закриття замку залишилися усього пів години. На наші прохання провести півгодинну екскурсію (ми б заплатили, звичайно, за повну) - відмовилися, багато залів, за пів години не встигнеться, таке не практикують...
Хоч і без настрою від такої "гостинності", але в замку ми побували.
Замок належав князям Острозьким, це була їх резиденція. Острозькі - Волинські князі, мали великий вплив на політичні і культурні процеси в Україні. Саме тут, в Острозі, виник перший вищий навчальний заклад в Східній Європі - Острозька Академія. Тепер в замку знаходиться краєзнавчий музей.
Замок має трохи незвичну будову. Вірніше, ця будівля - і не замок, а Вежа Мурована. Таке враження, що збудована і продумана вона більше по вертикалі - знизу вгору.
Напевно, за часів князювання Острозьких, всередині укріплення була інша будівля, більш схожа на палац.
Вхід у замок-музей знаходиться із внутрішнього боку фортеці. Щоб зайти, треба спочатку спуститися по кам'яних сходах вниз, досить глибоко. Сходи вузькі, з низькою стелею. Складається враження, що заходиш у темне підземелля. Але, насправді, внизу досить просторі кімнати, з вікнами і високими стелями.
На кожному поверсі кілька кімнат і дерев'яні сходи, що ведуть на поверх вище.
О-отакі товстеленні стіни.
В найнижчій кімнаті ще й глибокий колодязь без води. Куди він і для чого - незрозуміло. Може, якийсь таємний хід, а, може, колись там і була вода..
Будівля дуже цікава, а музей, як на мене, - так собі... Традиційні стенди з експонатами, коли погляд впирається у скло, а за ним намагаєшся щось роздивитися і прочитати маленький пожовтілий напис... Після стендів 2-3 таке заняття дуже втомлює :(.
В цілому, - якісь археологічні знахідки, посуд, зброя, кахлі.
За найдревнішими експонатами - ікони, різні церковні речі, портрети Острозьких і відомих людей, що їх життя якось пов'язане з Острогом.
Отака карета.
Скульптури.
Вихід із музею - по дерев'яних східцях вниз.
Все укріплення знаходиться на невеликому пагорбі. Можливо, і штучно насипаному, бо в деяких місцях земля ніби сповзає і її укріплюють.
Крім Вежі Мурованої є ще велика церква.
І ще частина укріплення - Кругла Вежа. Так виглядає вона зовні.
Трохи далі, з іншого боку.
А ще на території фортеці старі дерева, квіти і зелень, яка тепер, в травні, така ніжна і красива.
Ну, і трохи нас, туристів :)
Немає коментарів:
Дописати коментар